Projekty

Asi metr, ne? - Hodonín 2016 - klikněte sem

Email psaný pět hodin mému psychiatrovi (Žádost o navracení řidičského průkazu) na téma ASI něco co se dá změřit třeba jeden metr. Velikost blbosti některých lidí je pak ASI neměřitelná. Podle mě ten můj dva roky starý pes z Jesenického útulku (fena Máša) teď asi jeden metr má jen když si to přečtu z pravítka, tak si zkuste dopis přečíst do konce a asi za půl hodiny zjistíte jak je důležité mít některé věci při sobě. Třeba úplně stačí telefon s baterkou a metr (POKUD NEMÁTE DOBRÝ ODHAD). Někdy ale odhad nestačí a tak pokud víte, že dle stavebních zákonů a logicky může být nezabezpečený výkop hluboký max. třeba 45cm (výška tří stupňů schodiště - musí být zábradlí), na změření díry do níž nevidíte bude určitě stačit dobrá víra a odvaha skočit - to bych tu už asi nebyl... 

Moje Máša do takovéto "slepé" díry spadla a až ráno jsem viděl jaké měla štěstí, že ve cca dvou metrech hloubky minula postavenou KARI síť (ostrou ocelovou výztuž). Když potom Městskému policistovi popisuji toto co jsem viděl, asi taky nemá dvoumetr - co je přibližně velikost běžných interiérových dveří a zdá se mu ta hloubka asi málo? Není to idiot? Ať si tam takový policista skočí po hlavě. Telefonování s takovým člověkem na tísňové lince 156 je neúčelné, zbytečné a takovýto lidi by u policie neměli pracovat. 
Tímto si na konkrétního pracovníka Městské policie Jeseník mající službu o půlnoci z 8.5.2014 na 9.5.2014 imaginárně stěžuji.

Státní policie taky nemá metr a následně třeba 56cm hodnotí jako 100cm. Je to fakt divné, když u skoro půl metru napíší do spisů ASI METR a pak už jen "1 m". To je co? Psycho, ne? Toto já napsat do nějaké stavební dokumentace tak jsem asi už zavřený za nesvéprávnost, protože by lidem spadla stavba na hlavu. 
Toto - tento email jsem napsal proto, že žádám o navrácení řidičáku. Celý příběh si můžete přečíst tady: (klikněte na fotku nebo na odkaz nahoře)


Kanec Břeclav 2014 - na celý projekt klikněte sem

Skutečně velmi zajímavý projekt, který jsem uskutečnil pro jednu bezdomovkyni. Stálo to nějaký čas cca hodinu a 489,-Kč. Třeba si říkám, že je to víc v jiném slova smyslu než těch 20,-Kč, které chtěla a já jí je nedal. Ona se mi totiž omluvila, aniž by tomu měla důvod a to má pro mě velkou hodnotu. V Břeclavi jsou lidé, co by se mi měli omluvit a už se toho asi nedočkám a už ani neočekávám. Je zajímavé jak se někdo pachtí ze kariérou a penězi. Na druhou stranu jsou lidi, třeba jako já a i kamarád Marek Mihola, Radek Kočíř, Ondra Robek, Martin Joch co přemýšlí jinak.


Po sepsání této reklamace (16 stran) jsem si šel stěžovat do Nemocnice v Břeclavi, kde mi nandali malou ortézu, aby mi dali na utrženou achilovku jen obyčejnou sádru a skončil jsem poprvé v České republice na psychiatrii v Kroměříži. Skutečný šok, ale paní Pacjuriková, fyzioterapeutka v PL Kroměříž mi sešitou achilovku masírovala každý den a pěkně za tři měsíce srostla a já mohl i bez berlí chodit.  (klikněte na odkaz nebo na fotku)


Toto je příběh, taková povídka (45 stran) sepsaná o vánocích v roce 2009 spolu s reklamací na ortézu (předchozí příspěvek), kdy jsem měl utrženou achilovku a léčil se doma ve svém pokoji. Je tam příběh toho co se stalo v Irsku 2006 a proč jsem se tam ocitl v blázinci a po dvou dnech skoro nepřetržitého psaní jsem načural 2 litry moči do petky, kterou jsem si na sebe převrhl. Jako je to sranda být upoutaný na židli a jen obtížně chodit dolů po schodech vykonávat potřebu. Z nemocnice v Břeclavi, kde jsem šel ortézu reklamovat mě odvezla sanitka do Kroměříže. Paní doktorce na psychiatrii to o vycabrané moči přišlo vtipné (posmívala se mi) a tak jsem si bouchl do stolu. Putoval jsem na uzavřeném oddělení z  6B dolů do 6A a ve výtahu si zřízenci pro změnu bouchli do mě - to jsem ležel na zemi. A tak utržená šlacha a sebeúcta - z toho jsem se poprvé léčil na psychiatrii tady v Česku v Kroměříži. 
(klikněte na komára - tomuto to neublíží)


Teoretický projekt Rok(y) jinak - (Malá Morava) 2010
Toto je jen projekt k zamyšlení, jak nejlépe uplatnit své znalosti ku prospěchu lidem v záplavami postižených Čechách. Částečně to bylo sepsáno i v Kroměřížské léčebně a projekt se líbil paní primářce Lavické, vytištěný jsem jej potom i s přílohami (které tady nejsou) ukazoval v Brně na psychiatrii a líbil se taky. Mě se líbí taky jen mi chybí asi sto milionů na uskutečnění :-)
(klikněte na odkaz nebo na fotku)


Toto je plánek k dětskému hradu vyprojektovaný pro Oázu Hodonín (pro video prezentaci klikněte sem) s tím, že by se do ní využila darovaná skluzavka

Závěsný kuželník 2012 - pro celý projekt klikněte sem
Toto je projekt profesionálního závěsného kuželníku pro soutěže a přípravu kamarádů na Oáze Hodonín. Zakázková výroba by stála asi 10 000,-Kč a zatím asi na to nezískali sponzora. Trochu mě mrzí, že na Oáze jsem plnil přání a z mé strany udělal maximum - kuželník zaměřil, nakreslil dokumentaci a i našel zámečníka co by byl ochoten udělat kuželník levněji než nějaký kupovaný. Celé to však nějak vyšumělo. Nevím, jestli si myslí někdo, že podobné plány dělám jen lusknutím prstu? Skutečně to bylo složité a dělané zdarma - není to frustrace? S internetovými stránkami Oázy bylo něco podobného. Nikdo neví kolik to dalo práce je udělat a potom je nějaký psycho-debil, sociopat smaže, že na ně má jako administrátor autorské práva. :-(


Ukázky stavebních projektů - klikněte sem
Rodinný dům v Mistříně 2003, Rodinný dům s vizualizací - patrně Rakvice 2002, Betonové fundamenty pro Moravské naftové doly 2003, Studie parkovacích ploch a komunikací se zelení Hodonín 2003, Rekonstrukce střechy s 3D modelem Břeclav 2002, Kruhový objezd Štefánikova ulice, Hodonín, směr na Rohatec 2003, Komunikace kolem Sportovní haly Hodonín 2003, Ocelové rodinné domky - Německo 2001, Dřevostavba - rodinný domek v ČR 2000, Obrázek z generální rekonstrukce kanalizace a čistírny odpadních vod v Břeclavi 2009


Tady je schéma terénu domku 2013 - vypracovaný v zajímavé nástavbě Google Sketch Up, kde jsem kuličce zadal tvrdost a jiné fyzikální vlastnosti abych věděl jestli je správně vyprojektovaný terén a voda bude skutečně stékat od pozemku na silnici. Nevím, ale myslím že neznám člověka, který by něco podobného uměl, ale já na světě stejně těch lidí moc neznám...
Tento projekt pergoly jsem dělal v Psychiatrické léčebně Kroměříž 2016

Model chaty provedený společně s mým synem Ondrou NešpůrkemProjekt kůlny pro mého nejlepšího přítele Radka Kočíře


Adaptace Vlastikovi chaty, Vlastika velmi šikovného řemeslníka, který toho pro Oázu Hodonín - středisko speciálních služeb hodně udělal.